Ceļotprieks,  Praktiskie sīkumi

Ko ēst daudzdienu pārgājienā un velo braucienā ?

Parasti nākas saskarties ar 2 jautājumu aspektiem: ko ēst pārgājienā (vai velo braucienā) un cik daudz vienam cilvēkam rēķināt pārtiku. Es parasti sāku ar ēdienkartes plānošanu. Mana izvēle mēdz atšķirties, vadoties pēc 2 aspektiem: ceļojuma ilgums un potenciālais somu smagums – saprotams, jo smagākas somas, jo rūpīgāk pieeju pārtikas izvēlei.

  1. Kuskuss (sausā veidā) 50g pieaugušajam, buljona kubiņš, kaltēti tomāti 5g un cieti žāvēta desa 30g cilvēkam.
  2. Kāds no “travelluch”. Travellunch ir zīmols, bet Latvijā pieejami arī citi: Treck`n Eat, Adventure food. Var, protams, atrast arī citus un sūtīt no “importijas”. Travellunch ir visnotaļ muļķa drošs pasākums – pagatavošanas instrukcija, paciņā ir norādīts nepieciešamie daudzumi, ūdens drošs iepakojums, tik vien kā visai dārgs. Viena ēdienreize izmaksā ap 5-6 EUR vismaz. Draudzīgāk ir iegādāties dubulto iepakojumus 2 cilvēkiem – tie maksā ap 7-8 EUR paka. Esmu redzējusi, ka cilvēki izmanto arī armijas pārtikas pakas – pati neesmu mēģinājusi, tāpēc neko vairāk nemācēšu pateikt.

Vērts, protams, ieplānot arī kafiju vai tēju katram dalībniekam, tāpat pa kādam saldam našķim – 1-2 konfektes vai cepumus pēc katrām pusdienām.

Vakariņas (piemēri)

  1. Griķi (125g cilvēkam jeb 1 paciņa) ar gaļas konserviem (vieni konservi 2-3 cilvēkiem), garšvielas. Protams, ja dodas kalnos un pašam viss jānes konservus aizstāj ar cieti žāvētu vai vītinātu gaļu, ko rēķini ap 20g vienam cilvēkam. Ja izmanto desu, tad iesaku desu likt klāt uzreiz, lai griķi savelkas ar desas/gaļas gašu jau vāroties.
  2. Nūdeles (120g vienam pieaugušajam) un gaļas vai zivs konservi. Tā pat var izmantot arī cieti žāvēto desu. Ja iespēja, var pievienot šķipsniņu (10-15g) parmezāna vai citu cieti rīvēto sieru – būs garšīgāk.
  3. Sausā kartupeļu biezputra 60-70 grami vienam pieaugušajam + tuncis savā sulā (eļļā) viena bundža 2-3 pieaugušajiem. Islandē pamēģinājām iejaukt arī šprotes – bija labi – garšu kārpiņām pārmaiņa un siltas atmiņas par Latviju.
  4. Rīsi 125g pieaugušajam ar desu, gaļas konserviem vai tunci.
  5. travellunchi”

Vakariņās noteikti jāplāno tējas un cepumu laiks. Kalnos cepumus aizstāj ar ledenēm vai žāvētiem augļiem. Arī garajos pārgājienos un braucienos plānoju 2-4 uzkodas pa dienu (sk. Augstāk pie pārgājieniem Latvijā). Kalnos, protams, našķus ir grūtāk nest, tāpēc papildus kaloriju gūšanai ieteiktu līdzi nest enerģijas dzērienu pulverus.

Realitātē mums mazliet mainījās vietām pusdienas ar vakariņām, jo reizēm bijām tik noguruši vakarā, ka negribējās neko gatavot, vai bija lietains vakars, savukārt pusdienās bija jauks un mīlīgs laiks, kad varējām mierīgi pagatavot pusdienas.

Islande ir mazapdzīvota, dārga valsts, un veikali var nebūt pat 100 km rādiusā pat, braucot pa Road nr 1, tāpēc visu pārtiku vedām līdzi, mazajos veikalos izmantojot iespēju papildināt krājumus ar pienu, svaigiem augļiem un kādu našķi.

Kā iepirkties?

Ja dodas ceļojumā uz ilgu laiku un pārtiku pērk visam ceļojuma laikam, plānošana ir gluži neizbēgama. Es daru tā: excel saplānoju ēdienkarti pa dienām un ēdienreizēm, katrai sastāvdaļai pievienoju gramus un nepieciešamo skaitu visiem dalībniekiem, tad ar Sumif funkciju visu saskaitu. Papildus ar roku pierakstu/piekoriģēju garšvielu, eļļas (ja nepieciešams), uzkodu daudzumus. u.tml

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *